MZOS je na svojim mrežnim stranicama obavijestio javnost da je u Narodnim novinama, broj 62/20, objavljena Odluka o upisu učenika u 1. razred srednje škole u školskoj godini 2020./21.

Vezano uz upis učenika-sportaša u razredne odjele za sportaše, u točki XIII. Odluke propisan je postupak prijave učenika koji se upisuju u odjele za sportaše u ljetnom i jesenskom upisnom roku.

Od 1. lipnja do 8. lipnja kandidati koji se upisuju u razredne odjele za sportaše iskazuju interes za upis u razredne odjele za sportaše u NISpuSŠ-u. 9. lipnja Središnji državni ured za sport šalje na rangirane liste kandidata po sportovima nacionalnim sportskim savezima u svrhu izrade rang-lista po sportovima. Od 10. do 18. lipnja nacionalni sportski savezi izrađuju preliminarne rang-liste prijavljenih kandidata prema kriterijima sportske uspješnosti, koje se potom 19. lipnja objavljuju na stranicama pojedinih nacionalnih sportskih saveza.

Do 25. lipnja kandidati imaju pravo na prigovore, a 26. lipnja nacionalni savezi objavljuju konačne rang-liste na svojim mrežnim stranicama te ih dostavljaju Središnjem državnom uredu za sport.

Konačno, od 26. do 29. lipnja unose se zaprimljene rang liste u NISpuSŠ-u te se dodjeljuju bodovi kandidatima na temelju algoritma.

Hrvatsko nogometni savez, na dolje navedenoj poveznici,  objavio je informacije vezane za upise:

Cjelovitu Odluku HOO-a možete pronaći OVDJE.

Prema toj Odluci, sportaši koji su rješenjem HOO-a razvrstani u jednu od kategorija kategoriziranih sportaša u RH, od I. do VI. kategorije, a čije rješenje istječe u razdoblju od 31. ožujka 2020. do 30. studenoga 2020. godine, odobrava se mogućnost produljenja trajanja prava kategoriziranih sportaša, izdavanjem rješenja HOO-a o produljenju prava kategoriziranog sportaša, u istoj kategoriji.

Rješenje o produljenju prava kategoriziranog sportaša nadležna služba HOO-a je ovom Odlukom ovlaštena izdati slijedom podnesenog zahtjeva (obrazac: KAT 2) za produljenje prava kategoriziranog sportaša. Obrazac podnosi sportaš kojem je kategorizacija istekla ili ističe u navedenom razdoblju, bez plaćanja posebne upravne pristojbe.

Produljenje trajanja prava kategoriziranog sportaša odobrava se u istoj kategoriji za koju je izdano zadnje rješenje o kategorizaciji podnositelja zahtjeva i to do 31. prosinca 2020. godine, neovisno o tome kojeg dana je rješenje isteklo unutar razdoblja od 31. ožujka do 30. studenoga 2020. godine.

OIB: 76930927138 - ŽR PBZ:HR45 23400091 111001335 - MB: 03347958,  53 000 Gospić, Budačka 12,

Copyright © 2012 - 2019. Sva prava pridržana.